Apie Šri Šri jogą

Kas yra Šri Šri joga?

Visais laikais žmonės troško atrasti laimės paslaptį. Šventieji ir išminčiai, ieškodami gyvenimo Tiesos ir pasiekę tobulą sąmoningumą, rasdavo vieną ir tą patį atsakymą į klausimą, kas gyvenimą padaro sveikesnį, laimingesnį ir prasmingą. Jie šią paslaptį vadino Joga.

Lygiai  kaip gėlės žiedas, žmogaus gyvenimas gali  išsiskleisti ir pražysti. Žmogaus galimybių išsiskleidimas ir sužydėjimas yra joga.

Šri Šri Ravi Šankaras

Šri Šri joga perteikia senovės išmintį ir jogos techniką paprastai ir džiaugsmingai, suprantamai kiekvienam ieškotojui. Ji apjungia kūną, kvėpavimą ir protą į darnią visumą, ugdydama žmogaus sąmoningumą. Šri Šri jogos praktika suteikia esminių žinių norintiems gyventi sveikesnį, laimingesnį ir ramesnį gyvenimą.

Fizinėje plotmėje, atliekant jogos pozas stiprinami raumenys, jiems susitraukiant ir išsitempiant suaktyvėja kraujotaka, pripildydama kūno ląsteles šviežio kraujo, o kartu su juo – ir naujos energijos. Jogos pozų išlaikymas mažina riebalų ir cholesterolio kiekį, o jogos kvėpavimas leidžia širdžiai įsisavinti daugiau deguonies – taip aktyvuojamos visos kitos organizmo funkcijos. Atliekant kvėpavimo pratimus sumažėja toksinų kiekis kraujyje, iš kūno pašalinama nereikalinga įtampa.

Visgi labiausiai jogos poveikis jaučiamas proto lygmenyje. Ne vienas patyrėme, kad proto ramybė yra kur kas didesnė vertybė negu patraukli figūra. Nors jogos praktika neabejotinai veikia ir mūsų fizinę išvaizdą,  tačiau maloniausias atpildas už pastangas – tai ramus protas ir švytinti šypsena.

Kvėpavimas

Taisyklingas kvėpavimas – neatsiejama jogos dalis. Pranajama – tai pranos, arba gyvybinės energijos valdymas.

Pranajama reiškia „kvėpavimo valdymą“ arba „kvėpavimo nukreipimą“. Ši vidinės gyvybės jėgos paskirstymo praktika yra nukreipta į organizmo regeneracijos procesus ir padeda praktikuojančiajam pasirengti meditacijai. 

Įkvėpdami mes aprūpiname savo organizmą deguonimi, kuris keliauja mūsų organizmu, pasiekdamas ir užpildydamas atokiausius organizmo kampelius. Iškvėpdami mes pašalime iš organizmo anglies dvideginį, su kuriuo kartu iš kūno pasišalina ir nereikalingos toksinės medžiagos.  Praktikuojant pranajamą, organizme pasiekiama deguonies ir anglies dvideginio pusiausvyra.

Asana (jogos poza)

Sanskrito kalbos žodis „asana“  dažnai verčiama kaip poza. Iš tikrųjų šis žodis reiškia sėdėjimą. Asanomis buvo siekiama sustiprinti ir parengti kūną ilgai meditacijai.  

Klasikinės jogos mokslas asaną įvardina kaip vieną iš aštuonių jogos sudėtinių dalių (Aštanga Joga kelias – Patandžali Joga Sutros) ir teigia, kad asana turi būti stabili ir patogi, joje kūnas tvirtas, bet neįsitempęs. 

Atliekant asaną svarbu lėtai ir giliai kvėpuoti. Darydami asaną, suvokite ir gerbkite savo kūno ribas, išbūkite joje jausdami malonų ir švelnų tempimą – be jokio skausmo, įsitempimo ar nuovargio.

Meditacija

Meditacija yra menas nieko neveikti.

Šri Šri Ravi Šankaras

Tai įvyksta  tuomet, kai mes giliai atsipalaiduojame ir mūsų protinė veikla nurimsta.

Meditacijos galima lengvai išmokti The Art of Living organizuojamose Sahadž Samadhi (meditacija su asmenine mantra) bei Kvėpavimo ir Meditacijos kursuose.

Reguliari meditacija įneša į kasdieninį gyvenimą pastebimų pokyčių: sumažėja įtampa kasdienėse situacijose, dingsta nerimas, nusivylimas. Pagerėja atmintis, dėmesingumas, atsiranda vidinė ramybė.  Atradus vidinį ryšį su savimi, gyvenimas tampa prasmingas ir visavertis.

Žinios

Viskas, ko reikia, kad gyvenimas taptų harmoningas, priimtinas, palaimingas, vadinama Gyvenimo Menu (The Art of Living). Šešios gitaros stygos turi būti suderintos, būgnas turi skambėti. Panašiai ir įvairūs gyvenimo aspektai turi derėti tarpusavyje. Mūsų santykiai su pačiu savimi, šeimos nariais, bendradarbiais, visuomene – visa tai turi būti dermėje.

Fizinių, socialinių ir dvasinių aspektų puoselėjimas yra gyvenimo menas. Kad jaustume pilnatvę, santarvę su pačiu savimi, kad širdis galėtų šypsotis, mums reikia tam tikrų žinių.

Žinių apie energijos šaltinius, kvėpavimą, proto dėsnius, meditaciją. Viso to galima išmokti šiuo metu online vykstančiuose “The Art of Living” Kvėpavimo ir Meditacijos praktiniame seminare.

Jei medituojate, palankios situacijos ima kurtis aplink jus. Meditacijos taip reikia pasauliui šiandien, tiesiog kiekvieną valandą. Meditacija suteikia ramybę mums ir keičia vibracijas aplink mus.